Ceza Hukuku

Ceza hukuku, kişilerin davranışlarından hangilerinin suç teşkil ettiğini ve davranışların işlenmesi halinde nasıl yaptırımların uygulanacağını belirten bir hukuk disiplini olarak bilinir. Bu hukuk disiplinine göre kuralların çiğnenmesi halinde devlet gücüyle yaptırımlar uygulanır ve kişiler bazı haklarından mahrum bırakılırlar. Ceza hukukunun en temel kaynağını ise yine diğer disiplinlerde olduğu gibi Anayasa oluşturmaktadır. Bununla birlikte ceza hukuku, temel dalların en üst kademesini oluşturduğundan çoğu unsurun da güvencesini oluşturmaktadır.

Ceza hukuku, avukatların nezdinde ele alınabiliyorken ceza hukuku kapsamında açılan davalarda kişilerin kendilerini savunma hakları da temel olarak bulunmaktadır. Bu noktada avukatlık mesleğini layıkıyla icra etmekte olan Gülnihal Öksüz, ceza hukuku konularında ister savunma isterseniz danışma hizmetleriyle de her zaman yanınızdadır.

Diyarbakır Ceza Hukuku Avukatı

Ceza hukuku avukatı, özel olarak ceza yargılamalarında bulunan, şüphelileri veya sanıkları savunan ve onların yargılama işlemlerinde yanında olan avukatları tanımlamak için söylenen bir tabirdir. Ceza avukatları, sanıkların hukuki temsilcileri olarak görev yaparlar ve duruşma sırasında müdafilik görevi üstlenirler.

Ceza hukuku avukatı, sanıkların hak ve özgürlük kısıtlaması yaşamamaları adına mutlaka deneyimli olmalıdırlar. Bu noktada yıllardır ceza hukuku avukatı olarak hizmet veren Gülnihal Öksüz, Yenişehir ve Diyarbakır başta olmak üzere tüm ülkeden danışanlarına müdafilik yapmaya devam ediyor. Ağır ceza avukatı olarak çalışan Öksüz, deneyimine deneyim katarken hiçbir duruşmanızda yalnız kalmamanız için mücadele ediyor.