Hakkımızda

Gaziantep ilinde bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden dereceyle mezun olduktan sonra mesleki faaliyetlerime Diyarbakır Barosu ‘na bağlı serbest avukat olarak başladım ve hali hazırda serbest avukatlık faaliyetlerine devam etmekteyim.

Ceza Hukuku ve İdare Hukuku ile ayrıca Aile Hukuku (Boşanma, eşler arasındaki mal rejiminin tasfiyesi vb. )olmak üzere özel hukukun pek çok alanında (tazminat hukuku, ticaret hukuku, iş hukuku, kat karşılığı inşaat, kira ve tahliye, izale-i şüyu ve benzeri alanlarda)müvekkil ve danışanlarıma hukuki hizmet vermekteyim.

Çalışma alanları ile ilgili olarak pek çok meslek içi eğitim programına katılmış bulunmaktayım. Mesleki faaliyetlerimin yanında insan hakları, kadının insan hakları ve kadına yönelik şiddet konularında çeşitli projelerde yer aldım.

Ayrıca bir dönem, il insanımızın haklarından genel itibariyle bilgi sahibi olabilmeleri için hukuki konular üzerine Diyarbakır ilinin yerel gazetesi olan Mücadele Gazetesinde köşe yazarlığı yaptım.

Diyarbakır Barosu’nun başta Kadın Hakları Merkezi olmak üzere çeşitli kurul ve merkezlerinde görev almış bulunmaktayım.