İş Hukuku

İş hukuku, işçi ve işveren ilişkileri, işçi ücretleri gibi konuları inceleyen hukuk dallarından biridir. İş uyuşmazlıkları ile ilgili davalar iş mahkemelerinde görülürken, iş mahkemelerinin bulunmadığı yerlerde ise davalar asiye hukuk mahkemelerinde takip edilmektedir. İş hukuku alanında deneyim sahibi  hukuk büromuz Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde iş hukuku alanında danışmanlık ve hukuki destek vermeyi sürdürmektedir.

Hukuk büromuza başvurarak iş avukatı talebinde bulunmanız halinde avukatımız İş ve işçi haklarının korunması kapsamında  bütün süreci yasal bir şekilde takip edecektir. İşçiler bazında bakıldığında ihbar tazminatı, kıdem tazminatı, işe başlatmama tazminatı, kötü niyet tazminat davaları iş hukuku kapsamında yer alırken aynı zamanda iş kazası tazminatı ve  sigortası eksik yatırılan işçilerin tazminatı gibi davalarda takibi yapılan davalar arasındadır. İşveren yönünden incelendiğinde işçilerin özlük dosyalarının uygun hale  getirilmesi ve temel davaların ortadan kaldırılması gibi hukuki faaliyetler yürütülmektedir.

 

Diyarbakır İş Avukatı

Diyarbakır’da yer alan hukuk büromuz Yenişehir ilçesinde iş hukuku alanında etkili sonuçlar elde edebilmek için süreci bütünüyle büyük bir titizlik yönetmektedir. İş alanında yaşanan sorunların ve uyumsuzlukların ortadan kaldırılması ve çözümü adına iş avukatı arayışında olanların dikkat etmeleri gereken bazı durumlar bulunur.

İletişimi kuvvetli olan iş avukatı, süreci bütünüyle hakim olarak müvekkillini savunma konusunda daha fazla özgüvene sahip olacaktır. Avukatımız Gülnihal Öksüz’ün  sahip olduğu tecrübe ve bilgi davanızın en iyi şekilde takibinin yapılması ve sonuçlanmasını sağlayacaktır. Hukuk büromuzla her daim görüşme sağlayabilirsiniz.