Sigorta Hukuku

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde faaliyet gösteren hukuk büromuz Türk Ticaret Kanunu ve Sigortacılık Kanunu kapsamında mevzuatları uygun şekilde sigortalılar ve sigorta şirketleri arasında ki uyumsuzlukların ortadan kaldırılmasında ve çözümünde etkin bir şey ile rol oynamaktadır. Sigorta hukuku kapsamında pek çok konuda hukuki danışmanlık hizmeti sağlayan hukuk büromuz bu anlamda oldukça başarılı çalışmalar sağlamaktadır.

  • Ferdi kaza sigortaları kapsamında maddi ve manevi tazminat davalarının açılması ve bu davaların  takibinin yapılması,
  • Hayat, emeklilik ve can sigortasında yaşanan anlaşmazlıklardan ötürü davaların açılarak bu davaların takip edilmesi,
  • Sigorta sözleşmelerinin ihlal edilmesinin ardından olayın hukuki takip altına alınması,
  • Sigorta primlerinin ödenmemesinden dolayı ortaya çıkan icra takibi yapılması,
  • Yangın sigortası ile ilgili meydana gelen hukuki anlaşmazlıkların çözümü için dava açılması ve takibinin yapılması gibi pek çok konu hukuk büromuz tarafından takip edilmekte ve çözüme kavuşturulmaktadır.

Diyarbakır Sigorta Avukatı

Davaların açılması ve takibinin yapılması avukatımız Gülnihal öküz tarafından gerçekleştirilmektedir. Davanın yargılama usulü, somut olayların sahip olduğu şartlar ve bunun gibi bazı durumlar davanın sonuçlanmasında etkili olmaktadır. Sigorta alanına dahil olan farklı sebeplere istinaden Diyarbakır Yenişehir ilçesinde sigorta avukatı ihtiyacınız olması halinde hukuk büromuzla görüşme sağlayabilirsiniz.

Sigorta avukatı alanında başarılı şekilde faaliyet gösteren hukuk büromuz pek çok karmaşık sorunun çözümünde aktif bir şekilde rol almaktadır. Davanızın kısa bir süreç içerisinde sonuçlanmasında hukuk büromuzdan almış olacağınız hukuki destek doğrudan etkili olacaktır.