Tanıma Tenfiz Davası

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde tanıma tenfiz avukatı olarak faaliyet gösteren hukuk büromuz avukatlık ve hukuki danışmanlık desteği vermektedir. Hukuk büromuzdan danışmanlık hizmeti almak isterseniz iletişim numaralarımız üzerinden doğrudan görüşme sağlayabilirsiniz. Avukatımız Gülnihal Öksüz davanızı yakından takip ederek davanın sizin adınızda sonuçlanması için bütün sürece en ince ayrıntısına kadar takip ediyor olacaktır.

Tanıma tenfiz davaları yurt dışında gerçekleşen boşanma davalarının Türkiye’de de geçerli olabilmesi için açılan davalardan biridir. Bu davanın açılmaması halinde kişi Türkiye’de evli olarak gözükecek bu duruma istinaden eşi vefat etmesi halinde eşinin mirasçısı olarak görülebilecektir. Kişi Türkiye’de evli olarak göründüğünden yeniden biriyle evlenmek istediğinde zaten evli olduğu için evlilik işlemi gerçekleşmeyecektir. Diğer yandan bu durum gayrimenkul alım satımlarında da bir takım olumsuzlukları meydana getirebilecektir.

 

Diyarbakır Tanıma Tenfiz Avukatı

Tanıma tenfiz avukatı olarak bütün bu olumsuzlukları yaşamamanız adına yasalar çerçevesinde davanızın takibini gerçekleştirmekteyiz. Davanın sağlıklı bir şekilde başlayıp tamamlanmasında bir avukatla çalışmanın önemi oldukça büyüktür. Tecrübe sahibi avukatımız prosedürlere uygun şekilde davanızın en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlayacaktır. Yeminli tercüman aracılığıyla boşanma kararını Türkçe olarak tercüme edilmesi gerekmektedir.

Tanıma tenfiz davasını açılabilmesi için bazı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgeler;

  • Yurt dışında boşanmanın gerçek yaşına dair belge’nin aslı ya da onanmış örneği,
  • Boşanma kararını kesinleştiğini ifade  eden ek yazı,
  • Apostil şerhi, gibi belgelerin önceden hazır edilmesi gerekmektedir.