Tazminat

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde tazminat avukatı danışmanlık hizmeti veren hukuk büromuz haksız eylem ve fiilden ötürü meydana gelen zararın karşılanmasında  gerekli hukuki desteği vermektedir. Açılacak olan maddi ve manevi tazminat davalarının  takibinin yapılması ve en etkili sonucu ulaşılabilmesi için hukuk büromuzla görüşme sağlayabilirsiniz.  Avukatımızın yapacağı gerekli incelemeler ile birlikte davanın takibine başlanıyor olacaktır.

Tazminatların maddi ve manevi olarak hesaplamasında farklı durumlar göz önünde bulundurulur. Asliye Hukuk Mahkemelerine açılacak olan maddi ve manevi tazminat davaları birlikte açılabileceği gibi ayrı ayrı da açılabilir. Davanın ne şekilde açılması gerektiği ile ilgili avukatınız gerekli hukuki desteği sağlıyor olacaktır.

 

Diyarbakır Tazminat Avukatı

Hukuksuz  eylemler sonucu kişinin maddi olarak zarara uğraması durumunda maddi tazminat davası açılabilecekken, manevi tazminat davasında ise mağduriyet durumu ne derecede olduğu, kişinin geliri, yaşı ve sosyal statüsü gibi durumlar göz önünde bulundurmaktadır. Diyarbakır’da tazminat avukatı ile maddi ve manevi tazminat davası açma talepleriniz için hukuk büromuz en büyük destekçiniz olacaktır.

Hukuk büromuzda tazminat avukatı olarak;

  • Trafik kazaları nedeniyle maddi ve manevi tazminat davaları,
  • İş kazalarına bağlı tazminat davaları,
  • Sözleşmeden kaynaklı meydana gelen tazminat davaları,

İftira ve hakaret gibi durumlara bağlı olarak açılan tazminat davaları gibi davaların takibini büyük bir titizlilikle gerçekleştirmekteyiz. Daha detaylı bilgi için hukuk büromuzla görüşme sağlayabilirsiniz.