Velayet Davası

Hukuk büromuz velayet davası avukatı arabulucusu olarak velayet, nafaka ve tazminat gibi boşanma ile ilgili hukuki konularda danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlamaktadır. Avukatımız Gülnihal Öksüz edindiği bilgi ve tecrübelerle birlikte etkili ve başarılı sonuçlar elde etmek için aktif olarak hukuki destek vermektedir.

Evliliğin yasal olarak sona ermesi boşanma kavramını oluşturmaktadır. Boşanma davası açmak isteyenlerin alanında tecrübe sahibi boşanma avukatı ile görüşme yapması gerekir. Boşanma avukatı davanın açılması için gerekli tüm hazırlıkları sağlayarak süreci başlangıcından sonuna kadar takibini gerçekleştirmektedir. Genel ve özel sebeplere bağlı olarak Diyarbakır Yenişehir’de boşanma avukatı bunun akabinde velayet davası avukatı talebiniz olması halinde  hukuk büromuzla görüşme sağlayabilirsiniz.

 

Diyarbakır Velayet Davası Avukatı

Eşlerin boşanmaya karar vermelerinin ardından velayet konusu en önemli konulardan biri olmaktadır. Çiftlerin  boşanma davasının ardından velayet alamayacakları düşüncesi onların davayı açmalarının önüne geçebilmektedir. Hukuk bürosu olarak davanın takibinin yapılarak davanın başarılı bir şekilde çözüme kavuşturmasında aktif olarak rol almaktayız.

Velayetin kime  verileceği konusunda hakimlerin ilk dikkat ettiği husus çocuğun yaşı olmaktadır. Çocuğun annenin bakımına muhtaç olması halinde babaya veriyor olması onu hem fiziksel hem de ruhsal bakımdan  zarar görmesine neden olabilecektir. Türk Hukuku kapsamında 3 yaşına kadar olan çocuklarına velayeti anneye verilmektedir. Velayet davası açmak ve velayet davası konusunda daha fazla hukuki bilgiye sahip olmak isterseniz hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz.