Nafaka

Nafaka avukatı olarak Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde nafaka konusunda yaşanan anlaşmazlıklardan ötürü meydana gelen hukuki anlaşmazlıkların çözümünde aktif bir şekilde rol oynamaktayız. Hukuk büromuzda nafaka avukatı olarak hukuki danışmanlık, dosyaların hazırlanması, müzakere ve uzlaşma, davanın yönetimi ve halihazırdaki nafaka kararını değiştirilmesi gibi konuların takibini gerçekleştirmekteyiz.

Boşanma sürecinde talep edilen nafaka yoksulluk nafakası, tedbir nafakası ve iştirak nafakası olmak üzere üç çeşit de yer almaktadır. Bu üç nafakanın kendi içerisinde farklı veriliş amaçları yer alır. Boşanma davasının devam ederken taraflardan birinin müşkül duruma düşmemesi için tedbir nafakası verilir.

Çocuğun ihtiyaçlarının karşılanması için verilen nafaka iştirak nafakası olarak ifade edilirken, boşanma davasının ardından maddi açıdan zor durumda olacak kişiye yoksulluk nafakası verilir. Hukuk büromuz bu 3 çeşit nafaka türünde de gerekli araştırmaları yaparak sonucu en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmasında doğrudan rol oynamaktadır.

 

Diyarbakır Nafaka Avukatı

Diyarbakır Yenişehir ilçesinde nafaka avukatı talebinizde olması halinde avukatımız Gülnihal Öksüz en iyi hizmeti verebilmek adına süreci bütünüyle büyük bir titizlikle takip etmektedir. Boşanma davalarının ardından nafaka davalarda da hukuk bürosu olarak büyük destekçiniz olmaya sürdürmekteyiz.

Sektörde edindiğimiz tecrübe ve deneyimlerle birlikte olayların yasal zeminde çözümlenmesi için gerekli hukuku faaliyetleri sürdürmekteyiz.

Nafaka avukatı talebinde bulunmak, davanın açılması takibini yapılması ve sonuca ulaştırılması için Diyarbakır’da yer alan hukuk büromuzla görüşme sağlayabilirsiniz.